Kapadokya

€348,00

Similar Tours

Tours Nearby Kapadokya | 1 Gece Konaklamalı

Check Availability

Available
Not Available
Selected
Tour type: Specific Date
Maximum number of people: 50
Location: Kapadokya
Rate:
Departure date:
Return date:
Adults:
Children:

Overview

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Ayrıca…
Sağlığınızı da gezi süresince Mapfre sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz…

Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya… Aksaray, Nevşehir, Ürgüp, Göreme, Avanos, Hacı Bektaş, Ihlara Vadisi, Paşabağ, Derin Kuyu Yer altı Şehri, Dervent Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 1 gece Y.P. konaklama, 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği,Lüks otobüsler ile ulaşım,Çevre gezileri,Etstur ikramları, Gezi bedeli 

Müze & Ören Yeri Girişleri; 

Tur ücretimize müze & ören yeri girişleri dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz gezmek istediği müzenin gişesinden bilet alarak gezebilir. Misafirlerimize ilk noktadan ”Müze Kart” almaları tavsiye edilir.

Tour’s Location

Loading Maps

Tour's Program

İstanbul, Buluşma Noktaları, Hareket Gezimizin ilk günü

22:00’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı,

23:00’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı),

24:00’te E-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yanı)’ndan hareketle yolculuğumuz başlıyor.
Ihlara Vadisi, Krater Gölü, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Onyx Atölyeleri, Ekstra Türk GecesiDiğer kalkış noktaları
24.20 Çayırova MC Donalds önü
01.00 İzmit Yahya Kaptan Total Benzin İstasyonu
02.15 Bolu Konakoğlu Tesisleri
05.00 Ankara Söğütözü Ulusoy önü
06.45 Aksaray Ağaçlı Tesisleri
Saatler yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.
Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediliyor. İzmit Total Tesisi’nde verilen ihtiyaç molasının ardından İzmit’ten katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Gece yolculuğumuza devam ederken Düzce Tursan Tesisleri’nde diğer molamızı veriyoruz. Ankara üzerinden sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da sabah son mola veriliyor. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Ardından Onyx Atölyesi’ne varıyoruz. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası ekstra Türk Gecesi düzenleniyor.

Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.
Öğle Yemeği:Hanedan Restoran (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Konaklama: Seçilen otelde
Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil otel açık büfe ve set menü olarak sunuluyor.
Mola Tesisleri:Düzce Tursan Tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri
Rota: İstanbul – Bolu (259 km), Ankara (186 km), Aksaray (232 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)
Ekstra Balon Turu, Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi ,Hacı Bektaş Sabah otel alınan açık büfe kahvaltı sonrasında,ilk olarak Üç Güzeller Peri Bacaları keşfiyle başlıyor. Burada verilen serbest zamanın ardından Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra Öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrasında 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra Kırşehir ve Ankara üzerinden dönüş yolculuğumuz başlıyor.. Düzce'de verilen ikinci mola sonrası akşam ilerleyen saatlerde İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil ve açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Uranos Restoran (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Mola tesisinde ekstra olarak sunuluyor.

Reviews

There is no review

Bir değerlendirme yazın

  • Sleep
  • Location
  • Service
  • Cleanliness
  • Room(s)